The Netflix Book Tag   Netflix...chyba każdy wie coś na ten temat. Może w Polsce Netflix nie jest aż tak popularny, ale każdy chociaż raz musiał o nim słyszeć. Dzisiaj przychodzę do Was z tagiem stworzonym na podstawie rekomendacji Netflixa. Autorką tego tagu jest Accio Books.


1. Recently watched: Ostatnia książka, którą skończyłaś czytać.


   "Pojedynek" Marie Rutkoski jest ostatnia książką, jaką przeczytałam. Skończyłam ją już parę dni temu, a nadal nie sięgnęłam po nic nowego, więc można powiedzieć, że jestem przez nią w lekkim kryzysie czytelniczym. Recenzja tej książki zdecydowanie ukaże się niedługo na moim blogu.2. Top Picks: Książka polecona ci na podstawie tego, co przeczytałaś wcześniej.

   Nie często zdarzają mi się takie sytuacji, kiedy ktoś poleca mi daną książkę na podstawie tego, co przeczytałam wcześniej. Jedyne, co przychodzi mi do głowy to moja ukochana"Jane Eyre" Charlotte Bronte, która została mi polecona, zapewniając powtórkę z "Dumy i uprzedzenia"...Nie mam pojęcia, co ta osoba miała na myśli, porównując te dwie książki ze sobą, bo naprawdę nie mają ze sobą nic wspólnego, ale ani trochę nie żałuję - "Jane Eyre" jest jedną z moich ulubionych książek.

3. Recently Added: Ostatnia książka, jaką kupiłaś.


   Po przeczytaniu "Pojedynek" Marie Rutkoski, kupienie drugiej części było dla mnie normalnym odruchem. Akurat trafiłam na niesamowitą promocję i zdobyłam "Zdradę" za niewielką cenę. Książka już do mnie przyszła i czeka na półce na przeczytanie.


4. Popular on Netflix: Cztery książki, które wszyscy znają.


  Jeśli ktoś z Was nigdy nie słyszał o książkach, które podałam powyżej - jak to możliwe?! Nie, nie lubię Grey'a i Zmierzchu i to skłania mnie do tego, żeby częściej czytać książki, które nie są popularne, bo najwyraźniej popularność nie przekłada się na treść. Co oczywiście nie tyczy się Harry'ego Pottera, bo oczywiście nie bez powodu jest to najsławniejsza seria na całym świecie.5. Comedies: Zabawna książka.


   Nie często zdarza mi się czytać książki, w których humor jest ich najważniejszą częścią. Do głowy przychodzi mi teraz tylko "Anna i pocałunek w Paryżu" Stephanie Perkins. Książka ta jest moją guilty pleasure. Nie jest to literatura wysokich lotów, ale jest tak przyjemna i zabawna, że czytanie jej to czysta rozkosz. 

6. Dramas: Postać, która jest królową/królem problemów.


   Will Herondale jest dla mnie odpowiedzią na każde pytanie, więc tak, Will jest moją drama queen. Może nie do końca jest to prawda, jeśli chodzi o pozostałe dwie części trylogii "Diabelskie maszyny", ale w pierwszym tomie "Mechaniczny anioł" Will oznacza problemy. Mąci wodę z niesamowitą skutecznością, a moja miłość do niego nie ma granic.7. Animated: Książka z kreskówkami na okładce.   Pytanie dość dziwne, ale odpowiedź oczywista - Harry Potter.


8. Watch it again: Książka lub seria, którą chcesz przeczytać ponownie.

   Ostatnio nie mam na to zbyt wiele czasu, ale kocham czytać ponownie książki. Jeśli dane książka jest moją ulubioną, to znaczy, że czytałam ją już kilka razy. Jednak właśnie przez brak czasu, książki, które ostatnio doszły do mojej listy ulubionych, czekają na ponowne przeczytanie, a są to:


9. Documentories: Literatura faktu, którą polecasz wszystkim.


Niestety, ale nie mam takiej książki.


10. Action and Adventure: Książka pełna akcji.   Zastanawiając się nad tym pytaniem, "Igrzyska śmierci" od razu przyszły mi na myśl. Tyle osób umiera w tej książce, że musicie przyznać, że nie można narzekać na brak akcji.

11. New Releases: Najbardziej oczekiwana przez ciebie książka.   Czekam i czekam i chyba już dłużej nie wytrzymam. "Dwór mgieł i furii" ma swoją premierę już w lutym, ale dla mnie jest to zdecydowanie za długo. Potrzebuję przeczytać tę książkę już teraz!


Taguję:

Literature lover z Szczerze o książkach

Judyta Z z House of Readers

Zaczytana wiedźma z Zaczytana wiedźma

Quidportavi ii z Drzwi do innego wymiaru

Czarno_biała em z Książkowa czarno_biała em

Wioleta Sadowska (awiola) z Subiektywnie o książkach

1 komentarz:

 1. "Dziwne losy Jane Eyre" to na chwilę obecną moja ulubiona klasyka :D "Dumy i uprzedzenia" nie czytałam, więc nie mogę ocenić tego rzekomego podobieństwa ;)
  Również czekam na "Dwór mgieł i furii" :D
  Dziękuję za nominację :*
  Pozdrawiam cieplutko!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Czytanie z Księżycem , Blogger