Unpopular Opinion Book Tag1. Popularne serie książkowe, które nie przypadły ci do gustu. 

    Gdybym miała podać wszystkie serie, które nie przypadły mi do gustu, byłaby to zdecydowanie zbyt długa lista - dlatego w bliskiej przyszłości planuję dodać cały post poświęcony takim seriom. Postanowiłam w takim razie odpowiedzieć na to pytanie jedynie takimi seriami, które dość dobrze poznałam, czyli przeczytałam przynajmniej dwie części.


 • "Akademia Wampirów" Richelle Mead
    Zaczęłam czytać tę serię dobre parę lat temu i, jak na tamten czas, pierwsza książka tej serii naprawdę mi się spodobała, jednak gdy sięgnęłam po kolejny tom, zrozumiałam, że to nie jest coś dla mnie. Nie lubię porzucać rozpoczęte serie, bo jednak zawsze gdzieś tam głęboko we mnie pozostaje chęć wiedzy tego, jak zakończą się losy głównych bohaterów (nawet jeśli dana seria kompletnie mi się nie podoba). Wytrzymałam do czwartego tomu i dalsze brnięcie przez tę serię było dla mnie niemożliwe, dlatego wypożyczyłam ostatni tom z biblioteki i przeczytałam z niego jedynie ostatni rozdział. Nie mogę powiedzieć, że czuję jakby mi coś umknęło. Ale zdecydowanie polecam spin-off "Akademii Wampirów" pod tytułem "Kroniki krwii"!


 • "Rywalki" Kiera Cass
    Tak jak napisałam wcześniej - nie porzucam rozpoczętych serii tak łatwo. Pierwszą część tej serii również przeczytałam bardzo dawno temu w czasach, w których takie książki były dla mnie miło spędzonym czasem. Za drugi tom zabrałam się o wiele później i bardzo żałuję, że w ogóle wzięłam tę książkę do ręki. Moim jedynym pocieszeniem było to, że są to książki, które naprawdę szybko się czyta i chociaż czytanie ich było bólem, to cierpiałam krótko. Nie znam głupszej bohaterki niż America. Szczerze nienawidzę wszystkiego odnośnie do tych książek. Przeczytałam trzy pierwsze części jeszcze wtedy, kiedy była to trylogia, a teraz kiedy pojawiły się kolejne książki, możecie być pewni, że nie znajdą się na mojej liście książek do przeczytania.
2. Popularne serie książkowe, które lubisz, ale inni - nie.

 • "Dary Anioła" Cassandra Clare

    Tak, seria o Nocnych Łowcach posiada wiele fanów, jednak równie dużo ludzi szczerze jej nienawidzi. Chociaż potrafię zrozumieć, dlaczego te książki mogłyby się komuś nie spodobać, ja je uwielbiam. Cassandra Clare jest jedną z moich ulubionych autorek i przeczytam wszystko, co napisze (nawet swoją listę zakupów). Muszę przyznać, że pierwszy i drugi tom nawet ja niezbyt szczególnie lubię, jednak późniejsze tomy mogłabym czytać bez końca. Kocham tych bohaterów i kocham ten świat. I nawet jeśli uważam, że ta seria nie dorasta "Diabelskim maszynom" i "Mrocznym intrygom" do pięt to nadal dażę tę serię ogromną sympatią.


 • "Królowa Tearlingu" Erika Johansen 

    

   Zadziwia mnie to niesamowicie, ale często spotykam się z opinią, że trylogia "Królowa Tearlingu" jest nudna i mało kto sięga po kolejne części. Kocham tę trylogię całym sercem! Chociaż jej zakończenie złamało mi serce i nie jestem nim zbytnio zachwycona, to nadal jest to jedna z moich absolutnie ulubionych trylogii, a drugi tom jest moją ulubioną książką wszechczasów! Ogromnie polecam!
3. Miłosny trójkąt, w którym nie podobało ci się, kto z kim skończył.

 • Nienawidzę trójkątów miłosnych. JEDYNYM, jaki akceptuje, jest ten w "Diabelskich maszynach". Jeśli z zapowiedzi danej książki wiem, że pojawia się w niej trójkąt miłosny, po prostu jej nie czytam. Dlatego bardzo dumnie mogę powiedzieć, że nie mam odpowiedzi na to pytanie, bo nawet jeśli zdarzyło mi przez przypadek przeczytać taką książkę, to zawsze byłam zadowolona z końcowej pary.4. Popularny gatunek, po który rzadko sięgasz.

 • Nigdy w życiu nie przeczytałam ani jednego horroru i wcale nie zamierzam! Bardzo rzadko czytam także thrillery i kryminały, jednak jeśli usłyszę, że dana książka z tego gatunku jest naprawdę dobra, to po nią sięgnę, ale potrzebuję olbrzymiej zachęty.
5. Popularny bohater, którego nie lubisz.

 • Od razu do głowy przychodzi mi tylko jedna osoba: Snape. Dla mnie był on niedojrzałym, egoistycznym i wyżywającym się na dzieciach snobem. Nie mam nic więcej do powiedzenia na ten temat.

6. Popularny autor, za którym nie przepadasz.

 • Rainbow Rowell - chociaż "Fangirl" była dość okay, to "Eleonora i Park" jest jedną z najgorszych książek, jakie czytałam w całym moim życiu i dlatego nie zamierzam sięgnąć po nic więcej od tej autorki.
 • John Green - każda jego książka jest taka sama; jego bohaterowie są nierealistyczni.7. Popularne wątki literackie, które według ciebie są nudne.

    Jest to kolejna kwestia, którą bardzo chętnie chciałabym rozwinąć, dlatego takiego postu także możecie się wkrótce spodziewać. Poniżej podaje trzy z moich znienawidzonych schematów:
 • trójkąt miłosny
 • miłość od pierwszego ujrzenia
 •  "girl hate"8. Popularne serie, które nie chcesz czytać.

    Jedyne serie, jakie przychodzą mi do głowy to takie, o których naprawdę wiele się mówi, jednak nie są zbytnio lubiane. Są to:
 • "Kroniki Obdarzonych" Kami Garcia i Margaret Stohl
 • "Wybrani" C.J. Daugherty
 • "Mroczne umysły" Alexandra Bracken - chociaż muszę przyznać, że co do tej się waham, ponieważ ma wyjść film na podstawie tych książek. 9. Adaptacja filmowa lepsza od książki.


 • "Charlie" Stephen Chbosky - książki szczerze nie cierpię, jednak film jest cholernie dobry!


2 komentarze:

 1. Oho, ,,Wybranych" nawet nie próbuj czytać. Te książki są okropnie złe, to strata czasu. I ja również kocham Clare!

  OdpowiedzUsuń
 2. Też uwielbiam trylogię "Królowa Tearlingu". Chociaż akcja pierwszego tomu rozwijała się dość wolno, dlatego w pewnym stopniu rozumiem opinie, że jest trochę nudna. Na szczęście kolejne tomy, to jest mistrzostwo i kto zrezygnował po pierwszej części, nich żałuje ;P Mi zakończenie całego cyklu się podobało. Było bolesne, ale i nietypowe - doceniam, że autorka się na nie zdecydowała.
  Nie wiedziałam, że ma wyjść film na podstawie "Mrocznych umysłów". Nie jestem przekonana, czy ta informacja mnie cieszy, czy jednak nie. W sumie trylogia była ok, ale nic szczególnego.
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Czytanie z Księżycem , Blogger